Bologna Süreci
Bilgi Paketi Sayfamıza Hoşgeldiniz

Bologna Süreci, Avrupa Yükseköğretim Alanı yaratmayı hedefleyen bir süreçtir. Avrupa Yükseköğretim Alanı; öğrencilerin, mezunların ve yükseköğretim personelinin engellenmeden hareket edebilmelerini ve eşit olanaklarla donatılmış kaliteli yükseköğretimden faydalanmalarını sağlayan açık bir alan olarak öngörülmektedir. Bologna süreci, birçok uluslararası kurumla işbirliği içinde 47 Avrupa Birliği Ülkeleri yükseköğretim kurumları tarafından sürdürülmektedir. Türkiye Bologna Sürecine 2001 yılında dâhil olmuştur.

Bilgi Paketi ile üniversitemizdeki eğitim - öğretim faaliyetlerinin şeffaf ve açıklayıcı biçimde tanımlanması amaçlanmıştır.  Bilgi Paketi üniversitedeki akademik programların akademik program yeterliklerini ve hedeflerini, ders planlarını, dersler ve program yeterlikleri arasındaki ilişkileri, ders çıktılarını, değerlendirme kriterlerini, öğretim personelinin paylaştığı belgeleri ve eğitim süreçlerini değerlendiren anketleri içerir.

 

Bologna süreci hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen Yüksek Öğretim kurumunun ilgili sayfalarını ziyaret ediniz. http://www.yok.gov.tr/en/web/uluslararasi-iliskiler/bologna-sureci

Akademik birimler ve ders kataloglarına ulaşmak için sol bölümde yer alan bağlantıları kullanabilirsiniz.
https://obs.balikesir.edu.tr/oibs/bologna/dynConPage.aspx?curPageId=400&lang=tr