Baskı Sanatları - Programı Bilgileri   
Dili Türkçe
Süresi (Yıl) 4
Azami Süresi (Yıl) 7
Kontenjanı
Staj Durumu Var
Program İçeriği

Baskı Sanatları bölümü, yetiştireceği sanatçılar aracılığı ile toplumun sanatsal yapısının evrensel değerlere ulaştırılması, sanatın ve endüstrinin üst düzey kadrolarının oluşturulması ve gelecek kuşaklara kendi meslek alanlarında yetkili ve bilgili elemanlarının yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

Kavramsal ve daha çok uygula ağırlıklı olan bölümün öncelikli amacı, sanatta sürekli yeniyi arayan, yeni olanı bulmaya ve yaratmaya çalışan çağın gereksinimine yanıt veren, çağdaş sanat anlayışını özümsemiş yaratıcı, yapıcı, öncü, tasarımcı bireyleri yetiştirmektir.

Baskı Sanatları Bölümü 4 yıllık bir öğretim vermektedir. Öğrenciler öğretim süresince, programın amacına uygun olarak, bölüm akademik kurulunca belirlenen ve yetkili kurullar tarafından onaylanan, Anasanat Dalı Dersleri, Yardımcı Sanat Dalı Dersleri, Kültür Dersleri ve Ortak Zorunlu dersleri okurlar.
Bölüm Başkanı
Doç.Dr. Selvihan Kılıç Ateş
Bölüm AKTS(ECTS) Koordinatörü
Doç.Dr. Selvihan Kılıç Ateş
Sekreter
Bölüm Sekreteri Ayşe Alemdar
Tarihçe
Baskı Sanatları Bölümü 2008 yılında kuruldu. Bölüm temel olarak öğrencilerin çizim, baskıresim, resim yapma becerilerini geliştirme ve sanatsal vizyon oluşturmasına yönelik uygun bir eğitim verir.
Kazanılan Derece
Lisans
Kabul Koşulları
Lise Diploması, TYT Taban puanı, Özel Yetenek Sınavı
Üst Kademeye Geçiş
Lisansüstü eğitime geçebilir
Mezuniyet Koşulları
Öğrencilerin genel başarı ortalamasının 4.00 üzerinden 2.00 nin altında olmaması ve zayıf derslerinin bulunmaması gerekmektedir
Mezun İstihdam Olanakları
Bu dereceyle profesyonel iş hayatında çalışabilirler
Ölçme ve Değerlendirme
Her ders için uygulanan ölçme ve değerlendirme şekli ders öğretim planında her ders yarıyılında ayrıntılı bir şekilde tanımlanmıştır.https://obs.balikesir.edu.tr/oibs/bologna/progAbout.aspx?lang=tr&curSunit=4848